نسخه چاپي

اخبار                                                                                                                                                          سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٣

شورای مرکزی ایران نادو تشکیل جلسه داد؛

اسبقیان: همایش بزرگ ورزش پاک برگزار می‌شود

نشست ماهانه شورای مرکزی ایران نادو، با حضور سیدمحمدشروین اسبقیان، رئیس شورای مرکزی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

 

به گزارش ایران نادو به نقل از  پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،‌ در این جلسه غلامرضا نوروزی دبیرکل ایران نادو و رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره فعالیت‌های انجام شده برای المپیک پاریس و برنامه‌های آتی توضیحاتی ارائه کرد. همچنین در ادامه فرزاد شارکی قائم مقام دبیرکل ایران نادو گزارش‌هایی در خصوص آخرین وضعیت سلامتی ورزشکاران و مسائل مربوط به دوپینگ ورزشکاران ارائه داد. 

سید محمدشروین اسبقیان در این جلسه اظهار کرد: جلسات ما هر ماه پیگیری خواهد شد. آن چیزی که مسلم است، این است که ورزش پاک، شعار وزارت ورزش و جوانان و ایران نادو است و ما باید روی این شعار به صورت عملیاتی کار کنیم. کشور ما اسلامی است و آمار دوپینگ‌های ما باید حداقل باشد و باید پیشگیری‌های لازم را صورت دهیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری یک همایش درخصوص مبارزه با دوپینگ با حضور روسا و سرمربی‌های فدراسیون‌های ورزشی گفت: یک همایش ورزش پاک و بدون دوپینگ باید با حضور روسا، ورزشکاران سرمربی‌های فدراسیون‌های ورزشی برگزار کنیم و در این راستا کمیته ملی المپیک و پاراالمپیک در کنار و باهم هم‌افزایی داشته باشند. این می‌تواند برای این دوره بسیار مناسب باشد. این را اگر در دستور کار قرار دهیم خیلی عالی خواهد شد. بعد در استان‌های مختلف بتوانیم آموزش‌های لازم در این در حوزه صورت دهیم.

اسبقیان در خصوص الزام حضور پزشک در تیم‌های ورزشی گفت:‌ باید برنامه‌های آموزشی‌ای در این خصوص صورت بگیرد و این مساله را باید در نظر گرفت که در رقابت‌های مختلف حضور یک پزشک در مسابقات الزامی است. پزشک به تیم آرامش می‌دهد و این اهمیت مساله پزشکی را نشان می‌دهد. همچنین برای فدراسیون‌های ورزشی با نظر فدراسیون پزشکی ورزشی، شرایط و چارچوب کمیته پزشکی فدراسیون‌ها مشخص شود.

او در پایان در خصوص لزوم انجام معاینات روی ورزشکاران و پیگیری وضعیت سلامتی‌شان خاطرنشان کرد: معاینات دوره‌ای منظم برای قهرمانان در نظر گرفته شود. این قهرمانان سرمایه‌های ورزش کشور هستند و اگر‌ این معاینات صورت بگیرد، نظارت خوبی روی ورزشکاران قهرمانان رقم خواهد خورد.

در این جلسه مناف هاشمی، دبیرکل کمیته ملی المپیک، غلامرضا نوروزی دبیرکل ایران نادو و رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و رضا زندی مدیرکل دفتر حقوقی وزارت ورزش و جوانان نیز حضور داشتند.

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: