نسخه چاپي

اخبار                                                                                                                                                          يکشنبه ٥ شهريور ١٤٠٢

با رایزنی های بین المللی ایران نادو،

ایران صاحب کیت های اختصاصی مبارزه با دوپینگ شد

به گزارش ایران نادو، از این پس تمامی ماموریت های کنترل دوپینگ ملی و بین المللی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با استفاده از کیت های جدید ایران نادو انجام خواهد شد.

درپی رایزنی دکتر غلامرضا نوروزی دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با شرکت "لاکان" سوئیس و پیگیری های انجام شده توسط ایران نادو کیت های اختصاصی مبارزه با دوپینگ ایران خریداری و در اختیار این مجموعه قرار گرفت.

این کیت های اختصاصی که برای انجام آزمایش ادرار و خون می باشد، حاوی لوگوی ایران نادو بر روی جعبه و درج عبارت IranNADO بر روی کیت های قرمزA و آبیB رنگ آن می باشد.

گفتنی است کیت های کنترل دوپینگ مورد استفاده نادوها الزاما باید از شرکت های مورد تایید وادا خریداری شود که در دنیا تنها توسط 4 شرکت بین المللی تولید می شود. مشخصه اصلی این کیت ها حفظ امنیت نمونه ورزشکار است به نحوی که پس از بسته شدن نمونه توسط شخص ورزشکار به هیچ عنوان امکان باز کردن آنها بدون بجا گذاشتن شواهد آشکار و آسیب دیدن آن وجود نداشته و در اصطلاح Tamper evident می شود. پس از آن نمونه بسته شده به آزمایشگاه های دارای تاییدیه وادا ارسال شده و با رعایت استاندارد های سخت گیرانه آژانس بررسی، باز و آنالیز خواهد شد. نمونه ای که شواهد دستکاری یا آسیب داشته باشد فاقد اعتبار قلمداد شده و قابل ارزیابی نخواهد بود و هر مورد مشکوک یا خارج از استاندارد تحت عنوان Nonconformity به وادا و نادو گزارش می شود.

 


 

 

 

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: