نسخه چاپي

عمومي                                                                                                                                                          سه شنبه ٧ دی ١٤٠٠

لزوم شناسایی داروهای ممنوعه از منابع ذیصلاح؛

GLOBALDRO صرفا برای جستجوی داروهای ممنوعه می باشد نه مکمل

به گزارش ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، نحوه جستجوی دارو های موجود در لیست ممنوعه 2022 از مهمترین اقداماتی است که هر ورزشکار باید قادر به انجام آن باشد. از آنجا که جستجوی ماده در لیست ممنوعه نیاز به داشتن اشراف کامل به لیست، زمان های منع مصرف و شرایط ویژه هر ماده دارد معمولا با جستجوی ماده در فایل pdf به نتیجه مطلوب نمی رسیم، از این رو کشورهای پیشرو در مبارزه با دوپینگ سایتی اختصاصی برای جستجوی دارو ها (و نه مکمل) طراحی کرده اند که آشنایی با آن و استفاده از آن بسیار کاربردی و کمک کننده است.

برای جستجو ابتدا روی لینک مقابل کلیک کنید (https://globaldro.com/Home).

سایت فوق توسط 7 کشور پیشرو در زمینه مبارزه با دوپینگ برای جستجوی داروها از نظر ممنوعیت آن راه اندازی شده است. چنانچه ماده ای که بدنبال جستجوی آن هستید در زمره مکمل ها باشد جستجوی شما به نتیجه نمی رسد زیرا این سایت برای مکمل ها در نظر گرفته نشده است.

با جستجوی دارو در این سایت از ممنوع یا مجاز بودن دارو در زمان مسابقه یا در همه زمان ها و اینکه آیا شرط خاصی برای مصرف دارد یا خیر مطلع می شوید. فایل کامل نحوه کار با سایت globaldro در پیوست صفحه http://iranado.ir/index.aspx?&siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=328 قرار داده شده است.

 

 

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: