اخبار > نمونه گیری از ورزشکاران لیست منتخب فدراسیون های وررزشی یا RTP بدون اطلاع قبلی و سرزده انجام می شود


  چاپ        ارسال به دوست

نمونه گیری از ورزشکاران لیست منتخب فدراسیون های وررزشی یا RTP

نمونه گیری از ورزشکاران لیست منتخب فدراسیون های وررزشی یا RTP بدون اطلاع قبلی و سرزده انجام می شود

نمونه گیری از ورزشکاران لیست منتخب فدراسیون های وررزشی یا RTP بدون اطلاع قبلی و سرزده انجام می شود. این امر لزوم ثبت آدرس دقیق ورزشکاران منتخب هر فدارسیون را نشان می دهد.

تخلف ماده 2.4 از مجموعه قوانین مبارزه با دوپینگ به Whereabouts FAilure معروف است. برای روشن شدن مطلب لازم به توضیح است که هر سازمان مبارزه با دوپینگ تعدادی از بهترین های هر رشته را برای نمونه گیری های سرزده و خارج از مسابقات انتخاب می کند امری که از الزامات تعیین شده توسط آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ است. هر ورزشکار قرار گرفته در این لیست باید آدرس های حضور خود برای هر روز را در سامانه آدامز ثبت و در صورت تغییر ادیت و اصلاح کند. ایران نادو و سایر ارگان های مبارزه با دوپینگ بر اساس آدرس محل حضوری که برای هر ساعت از شبانه روز ثبت شده ماموران را برای نمونه گیری اعزام می کنند و ورزرشکار باید در آن محل حضور داشته باشد. افسر کنترل دوپینگ تا یک ساعت در آدرس باقی میماند و باید نمونه گیری از آن  فرد را انجام دهد. اگر فرد در این مدت در دسترس یا پاسخگو نباشد غیبت از تست برایش ثبت می شود. از زمان ثبت اولین غیبت در تست خارج از مسابقه، روز شماری آغاز می شود و تا یکسال از اولین غیبت اگر ورزشکار در ادرس ثبت شده نباشد یا اصلا  آدرسی را ثبت نکرده باشد موارد ثبت و در کنار هم محاسبه می شود. در نهایت تلفیقی از 3 نوبت عدم ثبت آدرس و غیبت از تست تخلف 2.4 محسوب شده و ورزشکار بر همان اساس تا دو سال محروم می شود.

به همه ورزشکاران RTP توصیه می شود ثبت آدرس های خود را جدی بگیرند. ایران نادو در همه موارد عملکرد خود مورد نظارت وادا است و کم کاری یا تعلل در هر بخش از ماموریت ها مشکلاتی را برای ورزش کشور ایجاد خواهد کرد،  پس ما را در انجام صحیح وظایف خود یاری نمایید.

ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران


٠٧:٤٨ - يکشنبه ٣ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ١٦٣٩    /    تعداد نمایش : ١٤٨منو اصلی

برای صیانت از ورزش پاک گزارشات خود از وقوع تخلف از مقررات مبارزه با دوپینگ را به آدرس iranado.official@yahoo.com ایمیل فرمایید.


Copyright © 2021 IRANADO. All rights reserved A.A