اخبار > واکنش دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به یک شایعه


  چاپ        ارسال به دوست

واکنش دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به یک شایعه

دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با واکنش نسبت به شایعات مطرح شده مبنی بر این که برخی افراد از داخل با دادن گزارش‌هایی زمینه حضور ماموران وادا برای گرفتن تست دوپینگ از وزنه‌برداران را فراهم می‌کنند، گفت: نادو در این خصوص هیچ اطلاعی ندارد و ماموران وادا هر زمان که تشخیص بدهند از قهرمانان مطرح رشته‌های مختلف تست دوپینگ به عمل می‌آورند.

به گزارش ایسنا، پس از آخرین حضور مأموران واداطی هفته گذشته در ایران برای انجام تست دوپینگ از ورزشکاران مطرح رشته‌های مختلف از جمله دوومیدانی، وزنه‌برداری و دوچرخه‌سواری شایعاتی مطرح شد مبنی بر این که برخی از افراد در داخل کشور با دادن گزارش‌هایی زمینه حضور مأموران وادا را در رشته وزنه‌برداری فراهم می‌کنند.

این شایعات در حالی مطرح می‌شد که مأموران وادا هر زمان برای گرفتن تست دوپینگ به ایران سفر می‌کنند به جز وزنه‌برداری، از ورزشکاران سایر رشته‌ها تست دوپینگ گرفته اند. در همین آخرین حضورشان به سراغ احسان حدادی در دوومیدانی و محمد گنج خانلو قهرمان دوچرخه‌سواری آسیا نیز رفتند و این تست تنها خاص ورزشکاران وزنه‌برداری نبوده است.

دکتر غلامرضا نوروزی دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با تکذیب این موضوع به ایسنا گفت: مأموران وادا بدون هیچ هماهنگی با نادو و هر زمانی که دوست داشته باشند و طبق روال قانونی خود به ایران سفر می‌کنند و بر اساس آدرسی که از محل سکونت یا محل تمرینات ورزشکاران مدال آور دارند، خارج از مسابقات حضور پیدا می‌کنند و اقدام به گرفتن تست دوپینگ می‌کنند.

وی در پایان افزود: معمولاً مأموران وادا هر ۲ ماه یا ۶ ماه یکبار بدون هماهنگی و برحسب وظایف خود به ایران سفر می‌کنند و اقدام به گرفتن تست دوپینگ از ورزشکاران مطرح رشته‌های مختلف می‌کنند و این تست تنها شامل ورزشکاران یک رشته نیست.


١٨:٤٢ - چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٥٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٩منو اصلی
با ما همراه شوید

Copyright © 2006 IRANADO. All rights reserved A.A