نسخه چاپي

اخبار                                                                                                                                                          شنبه ٢٩ آبان ١٤٠٠

جستجوی داروها از نظر ممنوع یا مجاز بودن دارو

جستجوی داروها از نظر ممنوع یا مجاز بودن دارو

Globaldro.com

سایت فوق توسط 7 کشور پیشرو در زمینه مبارزه با دوپینگ برای جستجوی داروها از نظر ممنوعیت آن راه اندازی شده است.

ورزشکار با جستجوی دارو در این سایت از ممنوع یا مجاز بودن دارو در زمان مسابقه یا در همه زمان ها و اینکه شرط خاصی برای مصرف دارد یا خیر مطلع می شود.

برای جستجو ابتدا روی لینک سایت کلیک کنید (https://globaldro.com/Home).

 

   پس از ورود باید یک پرچم انتخاب شود، با توجه با انگلیسی بودن زبان اکثر این کشورها تفاوت زیادی وجود ندارد، پس بجز ژاپن می توان هر یک را برگزید. در این فایل آموزشی روی پرچم سوییس کلیک شده است و که صفحه زیر باز می شود:

 

 سپس در کادر بالای صفحه رشته ورزشی خود و در کادر Nation of purchase که به معنی محل تهیه دارو است سوییس را انتخاب کنید.

 در کادر Search نام داروی ژنریک را وارد کنید بعنوان مثال Naproxen  را در کادر بنویسید و با کلیک روی Search یک صفحه قبول شرایط باز می شود که باید Accept کنید.

 

 لیستی از داروهای با نام مورد جستجو نشان داده می شود که با انتخاب نام مورد نظر وضعیت دارو از نظر دوپینگ نشان داده می شود.

 

 با کلیک روی نام مورد نظر صفحه بعدی باز می شود که ممنوع یا مجاز بودن ماده را نشان می دهد. Naproxen کلا دارویی مجاز است و منع مصرف ندارد.

 

مثال 2، hCG

 

جستجوی این ماده منع Conditional یا دارای شرط را نشان می دهد که منع آن تنها در مردان را در همه زمان ها نشان می دهد.

 

با جستجو در این سایت گروه ماده ممنوعه نیز مشخص می شود، بعلاوه تاریخ و شماره رفرانس جستجو نیز در کادر نمایش داده می شود. نتیجه جستجو را می توان با فرمت PDF ذخیره، ایمیل و Share نمود.

 مثال 3، Testosterone

 

این ماده در همه زمان ها منع مصرف دارد، از آنجا که ممکن است در مواردی این ماده برای مصارف درمانی تجویز شود در بخش پایین کادر نیاز به دریافت TUE برای آن قید شده استمثال آخر، Triamcinolone

 

 

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: